Forum www.sniegoptyczny.fora.pl Strona Główna
Chorzy na śnieg optyczny łączmy się...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 34, 35, 36  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sniegoptyczny.fora.pl Strona Główna -> Śnieg Optyczny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
base_jumper
Gość






PostWysłany: Wto 21:39, 05 Maj 2015    Temat postu: Re: Badania nad śniegiem

mamuśka napisał:
(u córki po czterech latach nastapiło pogorszenie-większy śnieg Sad )u


A jakie Twa corka badania robila? Czy miala MRI aparatem 3T? Brala jakies leki te 4-ry lata na krazenie mózgowe np czy jakies inne?
Powrót do góry
mamuśka
Gość






PostWysłany: Nie 11:27, 10 Maj 2015    Temat postu: badania nad śniegiem

Pogorszenie - większa intensywność śniegu u córki nastąpiło ok. tygodnia po uderzeniu w głowę w czasie treningu, ale nie wiem, czy można to łączyć. Leki jakie bierze to CINNARIZINUM na lepsze krążenie, ale nie odczuwa różnicy. Ma też zbyt mało wit D, cynku i miedzi. Poza tym ma problemy z żelazem i musimy tego pilnować, ale to może mieć (a może nie) zupełnie inne podłoże. Z badań nie robiłyśmy tylko SPECT (PET) mózgu, bo pomimo moich intensywnych nalegań lekarz uznał je za zbędne Sad, choć pokazałam mu informacje z artykułów o badaniach , o których pisałam wczesniej, a tam na tym własnie się koncentrują. W wiadomości nie mogę podać adresu wprost, bo nie opublikuję tego posta, więc okrężną drogą wpiszcie w google eye on vision foundation, a wejdziecie na stronę. Ja niestety nie znam angielskiego, ale od czego tłumacz google Very Happy I tam nowe ustalenia, bo jak się okazuje badania są w toku!!!
Nie kombinujcie sami z lekami, szczególnie silnymi, bo jak widać to nie daje efektu. Nie analizujcie kolorów kropek i innych rzeczy co chwilę, bo tylko sie zdołujecie i będzie gorzej!!! Starajcie się żyć w miarę (na ile się da) normalnie - my tak robimy. Nie miejcie pretensji do lekarzy, że o tym nic nie wiedzą, ale za to, że nie chcą się dowiedzieć i odsyłają do psychologa i psychiatry. Nie dajmy się zwariować (dosłownie) i jeśli się da próbujmy pomóc w badaniach. Wszystko wskazuje, że to nowa, jeszcze niezbadana przypadłość wielu ludzi! Kto dobrze zna niemiecki lub angielski, kto znajdzie adres kontaktowy do tych badań - niech tam napisze, że jesteśmy gotowi pomóc i dowie się, jak możemy to zrobić. Ja też spróbuję, bo dopiero dziś upewniłam się, że one trwają i jak tylko coś ustalę - dam znać. Może ktoś zna dobrego, otwartego na "śnieg optyczny" neurologa, który by nam pomógł i całoś poprowadził od strony medycznej? Działajmy, wierzę, że będzie dobrze, bo coś wreszcie się ruszyło!
Powrót do góry
base_jumper
Gość






PostWysłany: Nie 20:18, 10 Maj 2015    Temat postu:

Ja znam angielski i niemiecki. I napisalam do 2 lekarzy ,ktorzy pracuja nad sniegiem ale nie wiem czy otrzymali moje listy.

A badalas u corki gen MTHFR? bo moze ma niedobor B12 na tym tle i stad slabe zelazo. Mutacje w MTHFR wymagaja podawania metylowanej B12 a nie zwyklej. I tez mutacje MTHFR sa nader czesto znajdowane u osob z aurami. Snieg jest rodzajem aury. A w kazdym razie ma podobna sciezke metaboliczna powstawania.

Cinnerazin jest OK, ja biore z tej grupy nowszej generacji Flunerazin, a najnowoczesniejszy jest Lomerizin ktorego w PL nie ma. Japonczycy wyleczyli snieg Lomerizinem wlasnie bo on przyspiesza krazenie mocniej a zarazem nie usypia.

Co do pomocy profesorom. Cool Moja mama jest biochemikiem. Mozna wysylac im dane swoje ale watpie ze mozna im pomoc, pomoc moze jedynie dobry biochemik.

A nie napisalas czy corka miala rezonans 3T?

SPECT/CT jest porownawczy wiec nie przydalby sie Twej corce.
PET/CT jest drogi i mozesz zrobic odplatnie tylko pytanie po co... bo nie wniesie to nic do protokolu terapeutycznego..
Powrót do góry
base_jumper
Gość






PostWysłany: Pon 9:05, 11 Maj 2015    Temat postu: Re: badania nad śniegiem

mamuśka napisał:
Może ktoś zna dobrego, otwartego na "śnieg optyczny" neurologa, który by nam pomógł i całoś poprowadził od strony medycznej?


Ja znam ale w W-wie.
Ogolnie rzecz biorac musisz isc do neurologa z poradni migrenowej bo tylko taki kapuje aury.
I liczenie ,ze ktos skieruje na SPECT/PT w ramach NFZ nie ma sensu. Bo to musialby by byc projekt naukowy.
Powrót do góry
mamuśka
Gość






PostWysłany: Pon 23:04, 11 Maj 2015    Temat postu:

Córka miała badaną B12 i była ok, więc nikt nie badał dalej. Rezonans był z tzw. "drogą oczną", ale nie wiem czy to ten sam o którym piszesz. Jedyna nieprawidłowa rzecz jaką wykryli to "...ANA - TEST PRZESIEWOWY, OBRAZ ZE SKANERA:obecne p-ciała p-jądrowe, miano 1/1280, typ świecenia plamisty i "nuclear dots"...", ale po zrobieniu dodatkowego badania
"...nie stwierdzono p-ciał przeciwko wymienionym antygenom..."
Spect chciałam zrobić, bo w tym właśnie badaniu jedynie podobno pokazywały się anomalia u "ludzi śniegu" Smile Jednak, jak właśnie piszą na stronie, o której wcześniej mówiłam, to chyba będzie łacznie budowa i czynność mózgu, zapewne jak piszesz tez o podłozu metabolicznym. Myśląc o zbieraniu danych mam na celu ewentualne przyspieszenie badań, choć zdaję sobie sprawę, że w pracy badawczej zapewne chcą mieć własne wg własnych procedur, ale nie mogę stać bezczynnie, a nie widzę innej możliwości działania Sad
Lekarz przydałby się nam wszystkim, zebrał nasze historie i dołączył być może do tego międzynarodowego projektu - to byłoby w naszym dobrze pojętym interesie.
Znasz angielski to wstawię orginał (bo tłumacz jest dość okropny), ale coś tam staram się zrozumieć, może mamie coś powie więcej?
"Update for May 2015
Hello Eye on Vision Supporters!
There is a small update on the visual snow research that I wanted to share with everyone. It is in "scientific terms," so may be a little confusing to those who are not familiar with the terminology. You can follow up in the Visual Snow Research group on Facebook for more clarification from the group if needed.
Hypermetabolism and Hypometabolism
The research had not focused on hypometabolism in the initial study. This is another kind of statistical analysis. When looking at hypometabolism, the researchers found the right superior temporal gyrus and the left inferior parietal lobe to be less active in VS than in controls. (This is considered a new finding)
More importantly, the researchers found independent from the PET data that the brain structure of VS patients differs very close to the hypermetabolic area in the lingual gyrus.
The structural difference is really small (but significant). The researchers' finding are from the GROUP-difference of VS and healthy controls and it cannot be identified on an individual MRI…
However, this is important to be identified since such structural and functional congruence points to this area being relevant for VS.
The researchers (Schankin and team) believe that this underlines that the lingual gyrus is of particular importance for VS..."
Powrót do góry
base_jumper
Gość






PostWysłany: Wto 0:18, 12 Maj 2015    Temat postu:

Dave napisał:
szczególnie w nocy patrząc na źródło światła np światła aut widze rozszczepienie tego światła na tysiące nienaturalnych długich cieniutkich poplatanych kresek. Z roku na rok jest coraz gorzej są one coraz dłuższe, przesłaniają mi widok W dzień tego nie mam.

Niestety lekarze okuliści rozkladają ręce nie są w stanie pomóc.


Ale ja Ci pomoge za to bo mam to samo i wiem co to jest Very Happy Ten objaw nazywa sie po angielsku "starbursting", wynika on z abberacji rogowki, Widzisz go noca bo zrenica sie wtedy troche rozszerza i wtedy wpada wiecej swiatla i ulega ono rozszczepieniu na deformacjach rogowki, Stan w nocy na ulicy i spojrz na swiatla latarni a potem poswiec sobie w oko latarka! i co widzisz? ano promienie zniknely bo latarka zwiezila Ci zrenice. Very Happy Mozesz to zjawisko wyleczyc kroplami na zwezenie zrenic pilocarpine, tylko 8x-10x rozwodnionymi, w sumie skoro masz jaskre to moze uzywasz tych kropli tylko rano? Reasumujac: musisz wykonac badanie abberometrem i sprawa sie wyjasni mocniej, pewne aberracje mozna leczyc/korygowac.

Pisales o jaskrze. Masz w OCT jakies zmiany tarczy? Czy tez masz typowa jaskre z wysokim cisnieniem w oku? Bo te promienie co je widzisz wskazuja na niedokrwienie. Moze dodatkowo jakies leki na krazenie w oku powinienes brac?

Astaksantyna jest zalecana bo wplywa na krazenie w oku i jedynym karotenoide ktorym przenika bariere krew-mozg.
Powrót do góry
base_jumper
Gość






PostWysłany: Wto 0:22, 12 Maj 2015    Temat postu:

mamuśka napisał:
Córka miała badaną B12


Jak ANA wysokie to moze miec autoimmunologiczna chorobe. Ciagniesz diagnostyke?

B12 bada sie za pomoca kwasu metylomalonowego oraz homocysteiny, jesli te parametry sa OK znaczy nie ma probl z B12. Zbadanie B12 we krwi nic nie mowi o jej poziomie.

Tak, ta gadka o lingual gryus...Slyszelismy to wszyscy. Tylko JAKI jest wniosek terapeutyczny?
Powrót do góry
nevada




Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:23, 16 Maj 2015    Temat postu:

Witajcie!

Bardzo cieszę się, że trafiłam na to forum. Śnieg optyczny i inne zaburzenia widzenia, na które nawet nazwy nie znam mam od urodzenia, jako dziecko pytałam się czasem ludzi, czy też widzą tak jak ja, ale mówili że nie. Długo nie wiedziałam, co to jest.

Kiedyś kolega mi opowiedział o tym, że jego znajomy po zjedzeniu LSD (a doświadczony narkus, jadł wcześniej już i nic mu nie było) został ze śniegiem optycznym i teraz szuka pomocy bo nie wie jak żyć i generalnie życie złamane. Tak się dowiedziałam co to jest.

U mnie oprócz widzenia pikselowego jest jeszcze tak, że widzę aury, negatywy - czasem jak jestem zmęczona pojawiają się pełnoprawne halucynacje - takie flashbacki, stopklatki - na przykład patrzę - po prawej stronie gdzieś tam na ulicy stoi kobieta w żółtym płaszczu. Patrże w drugą stronę, patrze spowrotem - kobiety nie ma.

Chętnie dowiem się więcej i jestem chętna do wymiany doświadczeń.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mamuśka
Gość






PostWysłany: Nie 11:46, 17 Maj 2015    Temat postu:

Tak, badania kolejne wykluczyły chorobę autoimmunologiczną - w sumie to dobrze Very Happy Ja nie jestem tak sceptyczna do tych badań, bo wreszcie są! Do tej pory bagatelizowano problem, jak się okazuje - dużej grupy ludzi (i np.odsyłano do psychiatry). Romantyczna teoria mojej znajomej mówi, że to śnieg optyczny dał początek impresjonizmowi Very Happy
Mam nadzieję, że uda się im znaleźć przyczynę, a co za tym idzie lekarstwo, bo u mojej córki to ewidentnie rzecz "nabyta" (w 9 roku życia) i niestety już raz się nasiliła...
Powrót do góry
base_jumper
Gość






PostWysłany: Nie 12:15, 17 Maj 2015    Temat postu:

@mamuska: a badalas corke rezonansem 3T i robilas badanie VEP?
Czytalam w Gazecie Wyborczej o facecie ktoremu nic nie wychodzilo w rezonansie 1.5T a w 3T juz wyszlo. Wiec warto badac sie mocnym sprzetem.

Ja TEZ sie ciesze ze jakis madry lekarz uwolnil pacjentow od bycia zbywanymi. Ten prof z Kaliforni bardzo madrze mowi, niestety pozostali (prof z Holandii) juz nie sa tak madrzy.
Powrót do góry
mamuśka
Gość






PostWysłany: Sob 21:26, 23 Maj 2015    Temat postu:

@ base_jumpe
Jeśli chodzi o badania wcześniejsze, to nie wiem chyba nie, ale ostatnie właśnie aparatem 3T (bo szpital, choć kliniczny nie miał go wcale, wysyłali na badania do innych, a jak było uroczyste otwarcie podali, że to właśnie 3T Smile )
Potencjały wzrokowe badałyśmy kilka razy (robili badania kontrolne, porównawcze) i też nie widzą tam nieprawidłowości. Myślę, że naprawdę córka przebadana jest solidnie (jedynie bez PET/SPEKT czyli czynności mózgu) i nie ma co kombinować, przyjdzie czekać na wyniki badań zagranicznych, bo skończyły się już pomysły co jeszcze sprawdzić. Jeden z lekarzy zasugerował nawet, że córka udaje (!!!) bo chce zwrócić na siebie uwagę, a ja wymyslam dodatkowe badania bo lubię dziecko torturować -powiedział to nieco innymi słowami, ale w takim sensie Evil or Very Mad
No cóż, to mnie nie zniechęca i jeśli tylko dowiem się co jeszcze mogę zrobić - zrobię to! Very Happy
Pozdrawiam wszystkich "ludzi śniegu" - może już niedługo! Very Happy
Powrót do góry
base_jumper
Gość






PostWysłany: Sob 23:23, 23 Maj 2015    Temat postu:

@mamuska: a ile Twa corka ma lat? i czy robilas jej OCT oczu?
Badanie PET kosztuje 3.5tys zl a SPECT 650zl mozesz zrobic je odplatnie. Ja chcialam robic SPECT ale nie zrobie bo przeczytalam ,ze jest tylko porownawczy i subiektywny. Zaczekam az beda nowe wyniki badan z Monachium. Moze cos nowego sie okaze.
A Ty badalas dziecku PFO? Podobno na forum zachodnim o sniegu ludzie badaja PFO i niektorym wychodzi to. Jest to badane echem serca przezprzelykowym. Dosc niemile badanie niestety. Sama nie wiem czy je robic... Rolling Eyes PFO to inaczej dziura w sercu ktora moze zaburzac krazenie i powodowac depresje mozgu i snieg.
Powrót do góry
mamuśka
Gość






PostWysłany: Nie 13:14, 31 Maj 2015    Temat postu:

@ base_jumper
Córka dziś ma 13 lat. Badania OCT nie miała, ale wzrok zasadniczo jest ok (poza światłowstrętem i maleńką -0,25 krótkowzrocznością). Też zastanawiałam się nad prywatnym badaniem SPECT (bo lekarz był głuchy na sugestie), a w tych badaniach międzynarodowych właśnie o nim pisali. O PFO słyszę raz pierwszy, choć zastanawiałam się dlaczego ostatnio w szpitalu badali jej serce - zwykła ECHO. W dzieciństwie miała incydent częstoskurczu, moze warto temat pogłębić? Dzięki za informację Very Happy i tez czekam na efekty "monachijskie.
A jak śnieg wygląda u Ciebie? Dawno to masz? Próbowałaś ustalić przyczynę? Możesz początek z czymś powiązać? Gdyby to ustalić, może łatwiej byłoby zaradzić...
Pozdrawiam
Powrót do góry
base_jumper
Gość






PostWysłany: Pon 2:48, 01 Cze 2015    Temat postu:

@mamuska: tak, moge powiazac. mialam zlamana stope w sporcie i byla ona unieruchomiona gipsem na 4ry tyg, unieruchomienie sprzyja zakrzepom, i najprawdopodobniej maly skrzep oderwal sie ze stopy i przeplynal do serca blokujac na chwile krazenie bo zaslablam nagle i potem od tego czasu mam snieg w oczach. bylo to 2.5 roku temu. byc moze mam PFO i przez PFO moze drobny skrzep wlecial do mozgu, nie wiem. rezonans glowy mam OK. a moze nie mam PFO i samo zaburzenie pracy serca wywolalo to zjawisko. opisalam profesorowi Goadsby moj przypadek bo byc moze naprowadzi go to na trop jakis. byc moze podlozem sniegu sa krazeniowo-naczyniowo-tlenowe problemy? moze terapia tlenem pomoglaby chorujacym na snieg? -- OCT warto zrobic dla swietego spokoju. moze zrob bo warto wykluczyc choroby nerwu wzrokowego. --pozdrawiam
Powrót do góry
mamuśka
Gość






PostWysłany: Nie 16:14, 14 Cze 2015    Temat postu:

@ base _jumper
A może cos z tym sportem jest na rzeczy? Moja córka zaczęła "śnieżyć" (bo zanim śnieg się utrwalił minęło ok. pół roku), gdy zaczęła trenować taniec sportowy, w tym zajęcia z akrobatyki, a nasilenie było po uderzeniu w głowę tez na treningu (po ok. tygodniu) Czy miałaś lub masz migreny? Córka ma przy intensywnym wysiłku umysłowym+stres np. egzamin; przy zmianie pogody (gdy przechodzi front atmosferyczny), no i własnie po duzym wysiłku fizycznym, do tego pojawił się światłowstręt.
DO WSZYSTKICH!
Na stronie Eye On Vision Fundation jest adres i pytania dla osób, które znają niemiecki i chciałyby wziąć udział w badanich nad śniegiem. Opiszmy nasze historie, może tak pomozemy i przyspieszymy sprawęWink)
Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sniegoptyczny.fora.pl Strona Główna -> Śnieg Optyczny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 24 z 36

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy